PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTI0OSINCmRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWZvcm1hdD0iZnVsbHNjcmVlbiIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tc2l0ZV9pZD0iU1RCX0Z1bGxzY3JlZW4iIGRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWNvbnRlbnRfaWQ9InBzeWNob2xvZ3kuc3RiLnVhIiBzcmM9Ii8vcGxheWVyLnZlcnRhbWVkaWEuY29tL291dHN0cmVhbS11bml0LzIuMDEvb3V0c3RyZWFtLXVuaXQubWluLmpzIj48L3NjcmlwdD4=

Чи можна оскаржити результати вступних іспитів?

26.08.2016

Один із відповідальних і хвилюючих етапів у житті абітурієнтів позаду. Вступні іспити здані і подальша доля вирішена. Однак що робити, якщо бали виявилися занадто низькими, незважаючи на, здавалося б, успішну здачу? Чи може абітурієнт оскаржити результати іспитів? Юрист Михайло Присяжнюк розповів, як це зробити.

tri_rossijskih_vuza_smogut_provodit_v_2015_godu_dopolnitelnie_vstupitelnie_ekzameni

У разі незгоди з результатами вступних іспитів абітурієнт має право подати апеляцію.

Це питання регулюється Наказом Міністерства освіти і науки «Про затвердження Умов прийому до вищих навчальних закладів в Україні».

Згідно п. 7 ч. ІХ Умов, апеляції на результати вступних іспитів, котрі проводив вищий навчальний заклад, розглядає апеляційна комісія цього вишу, склад і порядок роботи якої затверджуються наказом його керівника.

Необхідною умовою успішності апеляції є продумано складена заява. Апеляційна комісія керується інструкцією, яка регулює порядок подання та розгляду апеляційних заяв. Ця інструкція містить повний перелік причин, за якими скарга може бути визнана обґрунтованою.

Читайте також: СТОП незаконним зборам грошей у школах! Порада юриста

Апеляція вважається обґрунтованою у трьох випадках:

– якщо питання, що міститься у квитку, виходить далеко за межі офіційної державної програми з цього предмету;

– якщо була порушена процедура іспиту;

– якщо записи, пояснення або інші матеріали роботи були неправильно інтерпретовані або витлумачені екзаменаторами.

Під час подачі заяви на апеляцію абітурієнт зобов’язаний мати з собою документ, що засвідчує його особу та екзаменаційний лист.

Заява подається на ім’я секретаря приймальної комісії і реєструється у спеціальному журналі або відомості. Його в той же день повинна розглянути апеляційна комісія і призначити термін для перездачі усного іспиту (від 3 до 10 днів), або експертна комісія, яка розгляне письмову роботу.

Якщо результати апеляції не влаштують, або виш відмовить у можливості перездати усний іспит, можна звернутися до Міністерства освіти і науки.

148301

У складі апеляційної комісії обов’язково є представники інших вишів або державних органів освіти.

Призначаючи перескладання усного іспиту, має бути вказаний точний час і день. Письмовий іспит не перездається – під час апеляції роботу переглядають незалежні експерти.

Більше інформації від Михайла Присяжнюка – у відео:

Video: Чи можна оскаржити результати вступних іспитів?

Самая ответственная и волнительная пора в жизни абитуриентов позади. Вступительные экзамены сданы и дальнейшая судьба распределена. Но что делать, если балы оказались слишком низкими, несмотря на, казалось бы, успешную сдачу? Может ли абитуриент оспорить результаты экзаменов? Юрист Михаил Присяжнюк рассказал, как это сделать.

Читайте також: Чи має право пасажир вимагати компенсацію за травму у громадському транспорті?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Thanks!

Our editors are notified.