PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTI0OSINCmRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWZvcm1hdD0iZnVsbHNjcmVlbiIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tc2l0ZV9pZD0iU1RCX0Z1bGxzY3JlZW4iIGRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWNvbnRlbnRfaWQ9InBzeWNob2xvZ3kuc3RiLnVhIiBzcmM9Ii8vcGxheWVyLnZlcnRhbWVkaWEuY29tL291dHN0cmVhbS11bml0LzIuMDEvb3V0c3RyZWFtLXVuaXQubWluLmpzIj48L3NjcmlwdD4=

12 фактів, які змінять вашу думку про себе

23.11.2015

Людська психіка залишається однією з найбільших загадок в світі. Хоча дослідники дізналися багато цікавих фактів про психологічні особливості людини, і навіть можуть передбачати нашу поведінку, виходячи з деяких правил, багато що ще залишається непізнанимПропонуємо до вашої уваги психологічні факти, які допоможуть вам краще пізнати самих себе.

content_fakty1__econet_ru

1. Ви можете запам’ятати тільки 3-4 елемента одночасно

Існує правило «магічного числа 7 плюс мінус 2», згідно з яким людина не може зберігати більше 5-9 блоків інформації одночасно. Велика частина інформації в короткочасній пам’яті зберігається 20-30 секунд, після чого ми її швидко забуваємо, тільки якщо не повторюємо знову і знову.

Хоча більшість людей може утримати в пам’яті близько 7 цифр на короткий період, практично всім нам складно утримати в пам’яті 10 цифр.

Останні дослідження показують, що ми здатні зберігати ще менше: близько 3-4 блоків інформації одночасно. І хоча ми намагаємося групувати дані, які отримуємо, наша короткочасна пам’ять все ж залишається досить обмеженою.

Так наприклад телефонний номер розбитий на кілька наборів чисел, для того щоб ми могли його легше запам’ятати.

2. Ми погано сприймаємо поєднання червоного і синього кольору

Хоча ці кольори використовуються в багатьох національних прапорах, червоний і синій важко сприймаються нашим зором, коли вони знаходяться поруч один з одним.

Це відбувається через ефект  «хромостереопсис», який призводить до того, що деякі кольори «виступають», а інші видаляються. Це викликає роздратування і втому очей.

Найсильніше цей ефект виявляється при поєднанні червоного і синього, а також червоного і зеленого кольорів.

Читайте також: Как отделить важные дела от срочных?

3. Ви бачите речі інакше, ніж їх сприймаєте

Згідно з дослідженням Кембриджського університету, «нежавливо в якмоу подякру рташозоанві бкуви в слвоах. Ваижвліше, щоб пешра і оснтаня бкуви блуи на свїох міцясх».

Навіть якщо інші літери будуть перемішані, ви зможете прочитати речення. Це відбувається тому, що людський мозок читає не кожну букву, а слово в цілому. Він постійно обробляє інформацію, яку отримує від органів чуття і те, як ви сприймаєте інформацію (слова), як правило, відрізняється від того, що ви бачите (сплутані літери).

4. Ви здатні утримувати пильну увагу близько 10 хвилин

Навіть якщо ви знаходитесь на зборах, вас цікавить тема, і людина цікаво викладає предмет, то максимум уваги, яку ви здатні утримувати, це 7-10 хвилин. Після цього ваша увага почне слабшати і вам потрібно зробити перерву, щоб далі утримувати свою цікавість.

Читайте також: Как поднять себе настроение за 2 минуты?

5. Здатність відкладати задоволення з’являється з дитинства

Ваша здатність відкладати негайне задоволення своїх бажань виникає ще в ранньому дитинстві. Люди, які з ранніх років могли відкладати задоволення, краще вчилися в школі, і краще боролись із стресом і розчаруванням.

6. Ми віддаємося мріям 30 відсотків часу

Любите літати в хмарах? Згідно з думкою пихологів, ми всі любимо віддаватися мріям, щонайменше, 30 відсотків часу. Деякі з нас ще більше, але це не завжди погано. Дослідники стверджують, що люди, які люблять помріяти, як правило, більш винахідливі і краще вирішують різні проблеми.

Читайте також: 5 советов, которые помогут вам продуктивно начать утро

7. Звичка формується протягом 66 днів

Науковці, які вивчають, як довго ті чи інші дії перетворюються на звичку, з’ясували, що нам в середньому для цього потрібно близько 66 днів.

Чим складніше поведінка, яку ми хочемо набути, тим більше часу нам потрібно. Так, тим, хто хотів розвинути звичку робити фізичні вправи, найчастіше було потрібно в 1,5 рази більше часу, щоб вона стала автоматичною, ніж тим, хто виробляв звичку їсти на обід фрукти. Навіть якщо ви пропустите день чи два, це не вплине на час набуття звички, але занадто багато пропущених днів поспіль можуть уповільнити процес.

8. Ви звинувачуєте іншулюдину, а не ситуацію (і ситуацію, а не себе)

Згадайте, коли ви чекали іншу людину, яка запізнювався на зустріч. Швидше за все, ви пояснювали її затримку безвідповідальністю і незібраністю. У цій же ситуації своє запізнення ви списували на зовнішні обставини (затори на дорогах).

У психології це називається «фундаментальна помилка атрибуції» – тобто схильність звинувачувати поведінку інших людей внутрішніми особливостями особистості, а свою поведінку – зовнішніми факторами («у мене не було вибору», «мені не пощастило»). На жаль, навіть усвідомлюючи нашу схильність робити несправедливі судження, ми все одно продовжуємо здійснювати цю фундаментальну помилку.

Читайте також: Как преодолеть зависимость от телефона

9. Кількість друзів, яке у вас може бути, обмежена

Навіть якщо ви можете похвалитися кількома тисячами друзів в соціальних мережах, насправді їх у вас набагато менше. Психологи і антропологи виявили «число Данбара» – тобто максимальне число близьких зв’язків, яке може мати людина, і воно становить від 50 до 150.

10. Ви не можете не звертати увагу на їжу, на секс і на небезпеку

Чи помічали ви, що люди завжди зупиняються, щоб подивитися на сцени нещасних випадків. Насправді, ми не можемо не звертати уваги на ситуацію небезпеки. У кожної людини є найдавніша структура мозку, яка відповідає за виживання і запитує: «Можу я це з’їсти? Чи можна зайнятися з цим сексом? Чи може це мене вбити?».

Їжа, секс і небезпека – це все про що він піклується. Адже без їжі людина помре, без сексу не продовжиться, а якщо людина помре, два перших пункти не матимуть сенсу.

Читайте також: Как не дать другим манипулировать собой

11. Ви щасливіші, коли чимось зайняті

Уявіть, що ви перебуваєте в аеропорту і вам потрібно забрати багаж. При цьому вам потрібно близько 12 хвилин, щоб дістатися до зони отримання багажу. Коли ви підходите до стрічки видачі багажу, ви відразу забираєте свою валізу. Наскільки нетерплячим ви себе почуваєте?

Тепер спробуйте уявити аналогічну ситуацію, але тільки ви добираєтеся до стрічки видачі за 2 хвилини і чекаєте свій багаж 10 хвилин. Хоча в обох ситуаціях отримання багажу зайняло у вас 12 хвилин, у другому випадку ви напевно були більш нетерплячі і нещасні.

Якщо у людини немає причин бути активним, вона вирішує нічого не робити. І хоча це допомагає нам зберігати енергію, неробство змушує нас відчувати себе нетерплячими і нещасними.

12. Ви переробляєте свої спогади

Ми сприймаємо наші спогади, як невеликі «фільми», які ми програємо в нашій голові і вважаємо, що вони зберігаються так, як відео в нашому комп’ютері. Однак це не так.

Кожен раз, коли ви подумки повертаєтеся до якоїсь події, ви її змінюєте, так як нервові шляхи щораз інакше активізуються. На це можуть впливати і більш пізні події, і бажання заповнити прогалини в пам’яті. Так ви, наприклад, не пам’ятаєте, хто ще був на зустрічі родичів, але так як ваша тітка зазвичай присутня, ви можете з часом включити її в ваш спогад.

Джерело: Infoniac

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Спасибо!

Теперь редакторы в курсе.