PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTI0OSINCmRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWZvcm1hdD0iZnVsbHNjcmVlbiIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tc2l0ZV9pZD0iU1RCX0Z1bGxzY3JlZW4iIGRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWNvbnRlbnRfaWQ9InBzeWNob2xvZ3kuc3RiLnVhIiBzcmM9Ii8vcGxheWVyLnZlcnRhbWVkaWEuY29tL291dHN0cmVhbS11bml0LzIuMDEvb3V0c3RyZWFtLXVuaXQubWluLmpzIj48L3NjcmlwdD4=

Как стимулировать ребенка учиться. Совет психолога

23.04.2014

Психолог проекта «Спасите нашу семью» и рубрики «Семейная психология» Юрий Калашников ответил на блок вопросов пользователей сайта СТБ.

Елена, 23 года: Муж постоянно играет в компьютерные игры, а именно в азартные – на деньги. Это увлечение уже второй раз привело семью к большим долгам, хотя у самого за душой у него ни копейки лишних денег. У нас двухлетний сын, муж сам стабильно ходит на работу, но отказаться от игр он не может. В результате этого мы развелись. Возможно, ли излечить человека от этого заболевания?

Психолог Юрий Калашников: Здравствуйте, Елена! Игромания – это действительно заболевание. Но сгущать краски я бы не советовал. К каждому человеку необходим индивидуальный подход. А главное – желание, очень сильное желание самого человека. Если есть хоть немного признания у себя данной проблемы – уже хорошо. Необходимо помнить, что и самому человеку, у кого есть проявления зависимого поведения – трудно, плохо, не комфортно. А «доверие» восстановить хоть и трудно, но можно. Не сдавайтесь. Видимо чувства к этому мужчине у Вас не угасли. А любовь творит чудеса. Мы тому свидетели.

Віка, 26 років: Як з чоловіком знайти спільну мову? Він живе у своєму місті, а я у своєму. Його просто налаштували родичі проти мене. Що робити? Я так не можу, тому що це не сім’я, я з дитиною біля своїх батьків, а він там…

Психолог Юрий Калашников: Вітаю Вас. Віко, це дійсно, формальні сімейні стосунки. У Вас є дитина, тому треба визначити: він для Вас чоловік і батько дитині, чи він той, хто не дозрів до прийняття рішень? Чи спроможний він нести відповідальність перед своїми найдорожчими людьми? Спробуйте почати з вирішення юридичних питань через соціальну службу, тому що прав дитини потрібно дотримуватись. Може там батько зможе пояснити свою поведінку. Хай вам щастить!

Оксана, 24 роки: Ми з чоловіком разом вже шість років. Рік як одружені. У нас є шестимісячна донечка. Коли зустрічалися, виникала проблема через його друзів. Були навіть підозри у зраді. Зараз у нас все добре, але друзі час від часу кличуть його на пиво чи в сауну ввечері. Мене це насторожує, оскільки не знаю як правильніше вчинити. Не тримати ж людину в клітці. Одного разу я сказала йому, що мені це не подобаються такі нічні походи. Можливо, підкажете, як знайти більше спільних інтересів, окрім спільного готування їжі, виховання донечки та спільного проживання в одному домі?

Психолог Юрій Калашніков: Оксано, вітаю Вас! Коли ми починаємо жити разом, ми повинні усвідомити, що наше життя, його ритм, звички необхідно буде змінювати. Сімейна робота займає весь вільний час, все життя. Ми будуємо це життя. Наші діти так потребують нашої уваги, допомоги. Виховуючи  своїх діточок, ми виховуємо себе. Частіше перевиховуємо. Іноді чоловіки своє невміння, відсутність знань маскують псевдо зайнятістю. Тому в першу чергу потрібно дуже спокійно, з любов’ю промовити: «Любий мій, мені так потрібна твоя допомога. Ти, тільки ти – мій захист і спокій, моя довіра…». І Лише потім про те, що потрібно вчитися жити разом, вчитися виховувати діток. Це ваше майбутнє, і на шляху до нього ви будете зустрічати багато друзів, і тільки ті з них, які цінують сімейні стосунки, затримаються біля вас. Якщо ця бесіда не буде мати результату, тоді потрібно мотивувати свого чоловіка звернутися до сімейного психолога. Але я впевнений, що Вас чоловік не знає, чим він може бути корисним Вам і своїй донці. Допоможіть йому!

Светлана, 43 года: У нас с мужем двое детей. Старшей дочери 16 лет, а меньшему сыну 8 лет. Дети просто нас убивают своим отношением друг к другу, и к нам тоже. Старшая учится в техникуме на втором курсе. Вообще нас с отцом не уважает и не ценит. А меньший ходит во второй класс, и учиться вообще не хочет. Читает три слова в минуту и то с подсказкой. Муж – тракторист, я – пекарь, в кого эти идиоты?

Психолог Юрий Калашников: Здравствуйте, Светлана! Действительно, часто мы ждем, что наши дети сами смогут научиться жизни. Надеемся на школы, техникумы. Но там больше «учат» и меньше «воспитывают». Чтобы разобраться в конкретном вашем случае, необходимо познакомиться ближе со всеми членами вашей семьи. Но начинать необходимо Вам с консультации у психолога. Расскажите психологу о том, что Вас тревожит в Ваших детях. После такой консультации специалист подскажет, как замотивировать Ваших детей пройти консультацию. Иногда в таком поведении, как вы описываете, может таиться хроническая усталость ребенка или невроз, а то и депрессия! Из-за этого ребенок может стать агрессивным, снижается уровень его интеллектуальных способностей, – а из-за этого плохая успеваемость и некоторая заторможенность в реакциях на просьбы родителей. Отнеситесь к своим детям внимательнее. Обратитесь к специалисту!

Віктор, 11 років: Мама мені говорить, що якщо я буду добре вчитися, то ми з нею будемо кудись їздити. Але я добре вчуся, а вона не додержує свого слова. Мій хрещений їде в аквапарк до Львова, я хочу поїхати з ним, а мама мені не дозволяє. Тепер я з нею сварюсь і кажу їй, що буду погано вчитися.

Психолог Юрій Калашніков: Вікторе, вітаю Вас! Ми, чоловіки, дотримуємося свого слова навіть тоді, коли хтось не дотримується. А що говорити про Маму! Ви, Віктор, як захисник своєї Мами, можете самі запросити Маму до аквапарку. Офіційно, з хрещеним запросити Маму у Львів! Зробіть такий подарунок для неї! На подарунок, я сподіваюсь, вона погодиться. А якщо ні, то напишіть, будемо відпрацьовувати інші варіанти. Але при умові вчитися добре і надалі!

Спасибо!

Теперь редакторы в курсе.