Що робити, якщо чоловік чи дружина не дає розлучення? Відповідь юриста (ВІДЕО)

Сімейна психологія

Ви відчуваєте, що ваш шлюб на межі краху і єдиний правильний вихід – розлучитися. Але що робити, якщо чоловік чи дружина відмовляється давати розлучення? Як правильно аргументувати свою позицію в суді? Про це розповів юрист Михайло Присяжнюк.

«Досить часте запитання: як мені розлучитися? Якщо у вас немає дітей, простіше простого – це піти в орган реєстрації шлюбу і зареєструвати заяву про розлучення», – почав фахівець.

«Ви йдете до судів загальної юрисдикції, так звані районні суди, там реєструєте позов про розірвання шлюбу. Паралельно, я б вам радив, ще й готувати позов про розподіл майна для того щоб ці два позови об’єднати в один», – запевнив Михайло.

Шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 Сімейного Кодексу.

Читайте також: 10 ознак по-справжньому щасливої дружини

Позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання позивача або у разі, якщо під його опікою перебувають малолітні або неповнолітні діти. Також це можливо, якщо за станом здоров’я або з інших поважних причин позивач не може виїхати до місця проживання відповідача.

ib141

В інших випадках, позов до суду подається за місцем реєстрації відповідача, незалежно від того, згоден один з подружжя на розлучення чи ні. Також суд може дати строк для примирення. Після його закінчення, шлюб буде розірвано. Причини можуть бути різні: відсутність почуттів, інший чоловік, вагітність від іншого чоловіка тощо.

Дізнайтеся повну відповідь Михайла Присяжнюка на актуальне запитання у відео:

Читайте також: Чи підлягає поверненню товар, куплений за акцією? Відповідь юриста (ВІДЕО)

Відповіді Михайла Присяжнюка на інші актуальні запитання – зовсім скоро на нашому сайті!