Чи варто контролювати свої емоції?

Сімейна психологія

Іноді бурхливий прояв емоцій заважає нам побудувати гармонійні стосунки з близькими, колегами, знайомими. І ми задаємося питанням про те, як же навчитися їх контролювати. Своєю думкою на цю тему поділилася психолог Ганна Кушнерук.

87103_shutterstock_54957199

Сьогодні просто бум під гаслом «навчимо контролювати свої емоції». Як практикуючий фахівець я стверджую, що завдання НЕ КОНТРОЛЮВАТИ – забороняти, а навчитися розпізнавати, давати назви емоціям, і вирішувати ЯКУ з них зараз відпускати на волю.

Психіку людини можна порівняти з музичним інструментом: майстерність полягає не в тому, щоб змусити віолончель мовчати! А в тому, щоб навчитися витягувати прекрасні й доречні звучання.

Читайте також: 3 эффективных упражнения помогут вам полюбить себя

Рекомендації прості:

1. Використовуйте при гніві правило 10 секунд (розгнівалися і хочете випалити відповідь – порахуйте до десяти);

2. Завжди намагайтеся розрізняти, КОМУ ви відповідаєте і на КОГО ви гніваєтесь. Ми іноді сердимося на колегу тієї злістю, яка насправді адресована комусь іншому (наприклад батькам, колишнім коханим);

3. Часто емоційна лабільність (рухливість і розбалансування нервових реакції і проявів) – результати того, що людина постійно терпить біль. Чи то біль у спині, чи від натираючого взуття. Усуньте його.

Читайте також: Почему жаловаться – вредно?