Як допомогти дитині адаптуватися до дитячого садочка?

Сімейна психологія

Всі батьки з хвилюванням віддають дитину в дитячий садочок. Ще б пак, адже для малюка це суттєва зміна в житті. Психолог, ведуча проектів на телеканалі СТБ, Наталія Холоденко розповіла, як підготувати маля до садка так, щоб все пройшло добре і безболісно як для нього, так і для батьків.

DmkTu1Jm_inettools.net_resize_image

Насамперед, потрібно плавно, поступово привчати дитину до садка, а не віддавати її відразу на цілий день. Психолог радить на перших етапах приводити малюка туди ненадовго.

«Буквально на півгодини. У цей час мамі варто знаходитися поряд з садком, і, коли дитина зажадає маму, з’являтися. Потім, з часом, вам варто все рідше і рідше це робити. Найскладніше для дитини – це страх, що мама її віддасть і не повернеться. Тобто в перший період дитина повинна відчувати, що мама під рукою. Пізніше ви зможете говорити малюкові: «Синку, якщо ти мене покличеш, я відразу не прийду, а прийду пізніше».

Читайте також: Почему ребенок не слушается? Ключ к пониманию

Ще один спосіб адаптувати дитину до дитячого садочка, до спілкування з однолітками та вихователями, за словами психолога – дитячі розвиваючі заняття.

«Вона може туди прийти, пограти протягом години, поспілкуватися з дітьми. За таким принципом ви зможете визначити, що найбільше подобається дитині, які заняття їй цікаві. Не обов’язково відразу починати з садка. Почніть з розвиваючих занять, а коли дитина адаптується, їй і в дитячому садку буде комфортно», – розповіла Наталія Холоденко.