Як підготувати дітей до розлучення батьків. Порада психолога

Сімейна психологія

В розділ «Сімейна психологія» на сайті СТБ часто надходять питання. Цього разу відповіла на деякі з них психолог проекту «Детектор брехні» Оксана Ерохович. Вона розповіла, як морально підготувати дітей до майбутнього розлучення батьків, а також, що робити, якщо ви зрадили своїй коханій людині.

Читайте також: «Синій кит» гра смерті в Україні – як уберегти дитину

4

Оксана, 33 роки: Як з мінімальними втратами допомогти дітям пережити майбутнє розлучення батьків? І як налагодити своє особисте життя після приниження, образ і побоїв від чоловіка?

Оксана Ерохович: Розлучення – це не той процес, який відбувається миттєво. Поки між батьками приймаються рішення, дитина бачить і розуміє, що між ними щось не так. Важливо бути правдивими і чесно розповісти, що в житті дитини зміниться, а що залишиться колишнім. Донесіть до неї, що незважаючи на розбіжності між батьками, її ніхто не став любити менше. Батьки повинні на якийсь час закрити очі на складності своїх взаємин і конструктивно обговорити, як буде відбуватися їх спілкування з дитиною.

Розкажіть їй, де вона буде жити, з ким, куди може переїхати, як ви плануєте будувати майбутнє. Потрібно поставитися до переживань дитини з повагою, розуміти, що для неї це теж не простий етап у житті. Не знецінюйте почуттів свого малюка.

У дитини може виникнути відчуття провини. Так часто трапляється, якщо вонан протягом якогось часу є сполучною ланкою між батьками. Наприклад, якщо останнім часом мама і тато використовували її як посередника для спілкування. Тобто посили, негативні почуття, які від одного батька призначаються іншому, дитина проводить через себе.

Щодо того, як налагодити особисте життя: в залежних відносинах важливо розуміти, що відхід не завжди свідчить про те, що ситуація вирішилася. У вашому житті настав дуже важливий етап: ви усвідомили, що потерпаєте від насилля і вирішили розійтися з чоловіком. Проявіть наполегливість у своїх переконаннях. Бережіть себе від можливості вступити в подібні відносини надалі. Ви повинні почати поважати і любити насамперед саму себе, і чітко усвідомити, що ви можете дозволити по відношенню до себе. Адже якщо ви покажете, що ставитеся до себе з гідністю, чоловік не наважиться ображати вас.

Читайте також: «Колесо эмоций»: почему наши чувства могут нас убить?

Світлана, 39 років: Я не знаю що мені робити. Чоловік пішов з дому, коли дізнався, що я йому зрадила. Але ця зрада була по дурості, я цього не хотіла. Адже я його люблю. Я не знаю, як мені жити без нього. Сама сиджу на заспокійливих.

Оксана Ерохович: У сімейному житті трапляється різне. Але тут важливі нюанси – чому ви зрадили, як це сталося, з ким, і якими почуттями ви керувалися, коли здійснювали цей вчинок. Як би там не було, зрада – це сигнал того, що у ваших стосунках щось не так. Як би сильно ви себе зараз не звинувачували, ви повинні розуміти, що у відносинах є те, що вас не влаштовує, в них щось порушено. Подумайте, чи справді ви так сильно хочете повернути чоловіка? Чи комфортно вам у цих стосунках? Що такого між вами відбувається, що зрадили, і що ви відчуваєте настільни сильне почуття провини? Дайте собі відповідь на ці питання, проясніть для себе картину.

Поставити питання нашим психологам ви можете тут.