Як не дати іншим маніпулювати собою

Сімейна психологія

В повсякденному житті вам так чи інакше доведеться зіткнутися з випадками, коли вами захочуть маніпулювати. Психолог Оксана Єрошенко розповіла, як не піддатися маніпуляціям інших людей і захистити свої психологічні кордони.

манипуляцуии

Перш, ніж починати боротися з яким-небудь явищем, важливо визначити для себе його поняття.

«Коли ми говоримо про маніпуляції, ми маємо на увазі психологічні кордони. Якщо ви розумієте, що після спілкування з людиною, ви відчуваєте себе обдуреними, приниженими, використаними, ваші кордону вже порушені. Ви зробили те, чого не хотіли», – пояснює психолог.

Читайте також: Как научиться разбираться в людях?

«Як не робити цього? Важливо визначити маніпуляцію не тоді, коли вам погано, і ви переживаєте пригнічення, а до того, як зробите щось проти своєї волі. Потрібно відстоювати свої особисті кордону, продумувати на кілька кроків вперед. Потрібно викорінювати маніпуляцію із спілкування ще на самому її зародженні», – радить фахівець.

Оксана Єрохович навела приклад: «Коли дитина маніпулює дорослим, вимагає купити іграшку, кричить, важливо зуміти сказати:« Ні », якщо ви прийняли таке рішення. Потрібно розуміти, що цінність відносин полягає не в тому, щоб бути комусь зручним, і на все погоджуватися. Цінність стосунків полягає в отриманні кожною людиною задоволення, позитиву, задоволення своїх потреб».