Як налаштувати дитину на навчання після літніх канікул

Сімейна психологія

Останній місяць сонячного літа добігає кінця, і зовсім скоро шкільний дзвоник знову збере учнів в стінах рідної школи. Як допомогти дитині налаштуватися на навчання після тривалого відпочинку? Про це журналісти сайту STB.UA запитали психолога соціальних проектів телеканалу СТБ Наталії Холоденко.

Наталіє, як налаштувати дитину на робочий лад після тривалих канікул?

Поступово потрібно звикати до того розпорядком дня, який буде після першого вересня. Тобто, кожен день лягати спати на півгодини раніше, і, відповідно, вставати раніше. Трохи більше уваги варто приділити і урокам. Читати, згадати щось з минулого навчального року. Потрібно домогтися того, щоб це не був різкий перехід від відпочинку до роботи.

Як налаштувати на навчання?

Добре налаштує на навчання також покупка нових речей до школи, наприклад, зошити, книги, пенал тощо.

А як налаштувати першокласника?

Теж потрібно виводити на майбутній графік. Але, крім того, потрібно психологічно підготувати дитину. Це може бути рольова гра, де сама дитина, або мама «викладає» іграшкам. Це дасть дітям розуміння того, що школа – це свого роду «формат».

Важливо також приділити час тому, щоб дитина вчилася утримувати увагу протягом 40 хвилин. Але це поступовий процес. Важливо, щоб до моменту походу в школу сформувалося розуміння того, що урок – це той час, який він зосереджений на занятті і сидить спокійно, а не бігає і стрибає.

Якщо дитина змінила школу, наприклад?

Казкотерапія – дуже дієвий метод. Приміром, в такій техніці, за допомогою образів відіграти ситуацію, що склалася. Наприклад, що різні тварини прийшли вчитися в школу, серед них був один новенький і так далі …

Якщо дитина не хоче в школу, що робити?

Якщо не хоче в школу дитина, яка там ще не була, то значить, йому щось розповіли про неї погане. Потрібно з’ясувати, що саме і спробувати вирішити проблему. Знайти позитивні моменти. Добре спрацює також зміщення акценту на те, що він вже дорослий. Це завжди важливо для дітей.

Якщо дитина ходила раніше в школу, а тепер не хоче – значить, є причина. Її треба з’ясувати. Важливо показати дитині, що ви поруч і підтримайте його, що він не один на один зі своєю проблемою.

Нагадуємо, що ви можете отримати відповідь психолога СТБ, касаемо сімейного життя і виховання дітей. Поставити своє запитання можете прямо ТУТ

ВІТАННЯ!
Будь ласка, допоможіть нам покращити сайт -
поставте 3 чесних галочки:

1. Я готовий щомісяця платити за доступ до сайту без реклами:

2.

3. Мені

Будь-ласка, заповніть всі поля